Ο Ερμής Κιβερίου νίκησε με 1-0 τον Διαγόρα Αγ.Παρασκευής με σκόρερ τον Βεζυρτζόγλου .

Ο Ερμής Κιβερίου στην τελευταία του εμφάνιση στην Γ Εθνική κατηγορία πέτυχε μια τίμια νίκη με σκορ 1-0 απέναντι στην ομάδα του Διαγόρα Αγ.Παρασκευής.
Παρότι η μοίρα της ομάδας του Γ.Διαμαντή ήταν προδιαγεγραμμένη πριν την έναρξη του αγώνα (η νίκη δεν του έδινε την σωτηρία),έπαιξε για την ιστορία του και έκλεισε με νίκη την φετινή προσπάθεια του.
Η ομάδα του Διαγόρα δεν έδειξε σε κανένα σημείο του παιχνιδιού ότι μπορούσε να πάρει  την  νίκη για να παραμείνει στην κατηγορία.
Ο Ερμής ήταν πολύ καλός σε όλο το παιχνίδι ,προηγήθηκε με τον αρχισκόρερ του Δ. Βεζυρτζόγλου ,με πέναλτυ στο 20 λεπτό και έχασε ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο να αυξήσει το δείκτη του σκορ.
Αυτό ήταν και το σκορ για το πρώτο ημίχρονο.
Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με ευκαιρία τετ α τετ του Κουτσοδήμου που έφυγε λίγο πάνω απο το δοκάρι.
Ευκαιρία έχασε και ο Βεζυρτζόγλου αμέσως μετά ,να διπλασιάσει τα τερματά  του.
Σε κανένα σημείο του παιχνιδιού δεν απειλήθηκε ο Παλιγγίνης ,αφού ο Διαγόρας αναλώθηκε σε μακρινά σουτ.
Η ομάδα μας με την σημερινή εμφάνιση έδειξε ότι αδίκησε τον ευατό της στους τρεις προηγούμενους κρίσημους αγώνες με Αιολικό ,Τριγλία ,Σπάτα.

Ερμής Κιβερίου :Παλιγγίνης,Τσελα΄νι,Ζίου,Χατζόπουλος ,Παππάς,Παπαιωάνου ,Μαρίνης,Κουτσοδήμος,Καραγκούνης,Βεζυρζόγλου.