Μεγάλη νίκη για τον Ερμή Κιβερίου με 4-0 την Χαλκίδα .

Μεγάλη νίκη για τον Ερμή Κιβερίου, σίγουρα μια από τις μεγαλύτερες της ιστορίας του, κόντρα την πάντα πολύ αξιόμαχη ομάδα της Χαλκίδας!

Με πολύ καλή απόδοση στο β΄ημίχρονο ο Ερμής Κιβερίου ήταν καταιγιστικός και  νίκησε εύκολα την Χαλκίδα με σκορ 4-0.

Το πρώτο ημίχρονο έληξε χωρίς τέρματα και χωρίς μεγάλες ευκαιρίες και από τις δύο ομάδες. Στο δεύτερο μπήκε πολύ δυνατά από το πρώτο λεπτό και ευτύχησε να προηγηθεί με κεφαλιά του μόνιμου σκόρερ του στα τελευταία παιχνίδια Δημήτρη Βεζυρτζόγλου. Το 2-0 σημείωσε με σουτ από δεξιά ο Φιόρι Τσελάνι, ύστερα από σουτ του Γάλα και απόκρουση του τερματοφύλακα Ντουμάνη.

Ο Ερμής συνέχισε και σε φούλ ρυθμούς, οι παίκτες που ήρθαν από το πάγκο έδωσαν ώθηση και αύξησε το σκορ με σουτ του Νίκου Γάλα στο 80΄. Το σκορ έκλεισε ο Βεζυρτζόγλου με σουτ στις καθυστερήσεις του αγώνα, μετά από ωραία πάσα του Αντωνόπουλου.

Η νίκη αυτή ανέβασε την ομάδα μας στο βαθμολογικό πίνακα η οποία βλέπει τη συνέχεια του πρωταθλήματος με μεγαλύτερη αισιοδοξία.

Την ερχόμενη αγωνιστική ο Ερμής έχει ρεπό.

Ερμής Κιβερίου: Παλιγγίνης, Τσελάνι, Ζίου, Παππάς, Χατζόπουλος, Μαρίνης, Ρέντι, Γάλας, Κουτσοδήμος, Μπιτζής, Βεζυρτόγλου.

Στο β έπαιξαν και οι Αντωνόπουλος, Παπαϊωάννου, Χουσελάς, Γιάννος.