Νίκη χρυσάφι για τον Ερμή Κιβερίου απέναντι στην Τριγλία Ραφήνας με σκόρ 3-2 (video) . Δηλώσεις προπονητών (video).-Βαθμολογία Ομίλου.

Μεγάλος πρωταγωνιστής της σημερινής αναμέτρησης ο Καραγκούνης με 2 γκολ και μία ασίστ.
Ο Ερμής προηγήθηκε στο σκορ στο 10 λεπτό του πρώτου ημιχρόνου με σούτ του Καραγκούνη.Αυτό ήταν και το αποτέλεσμα για τις δύο ομάδες μέχρι το 45'.

Στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου ο Ερμής μπήκε δυνατά πιέσε τον αντίπαλο και διπλασιάσε το σκορ στο 50΄ με το δεύτερο γκόλ του Καραγκούνη από το ύψος της μικρής περιοχής.
Η ομάδα της Τριγλίας Ραφήνας μείωσε στο σκόρ σε 2-1  με κεφαλιά στο 53΄ και στη συνέχεια πίεσε για την ισοφάριση ,η οποία ήρθε στο 70' λεπτό με πέναλτυ.
  Η Τριγλια μετά την ισοφάριση έμεινε με 10 παίκτες ,οπισθοχώρησε και στο 87΄ ,η χρύση αλλαγή ο Μπιτζής Π. με σούτ ,ύστερα από ασίστ του Καραγκούνη δοαμόρφωσε το τελικό 3-2