Ήττα με κάτω τα χέρια για τον Ερμή με σκόρ 2-0 από τον Αιολικό στην Μυτιλήνη. Βαθμολογία ομίλου

Ο Ερμής κατώτερος από άλλες εκτός έδρας εμφανίσεις του, ηττήθηκε με σκόρ 2-0 στη Μυτιλήνη από τον Αιολικό. Αν και τις πρώτες ευκαιρίες τις είχε ο Ερμής με δύο σουτ του Μπιτζή, που δεν βρήκαν το στόχο, ο Αιολικός απάντησε με τον Χρήστου στο 21 λεπτό και με κεφαλιά του Μπαρού. Έτσι φτάσαμε  στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου, όπου για ένα ακόμα παιχνίδι η ομάδα του Ερμή συνέχισε την παράδοση να δέχεται γκολ! Έτσι και σήμερα στις καθυστερήσεις ο Χρήστου με σούτ στο 47 λεπτό έδωσε το προβάβισμα  στην ομάδα του Αιολικού (1-0).
Στο δεύτερο ημίχρονο δεν άλλαξε κάτι στη ροή του παιχνιδιού από την πλευρά του Ερμή, δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα η γηπεδούχος ομάδα και κατάφερε να κλειδώσει τη νίκη με γκόλ του Μπουρού στο 65 λεπτό.
Μετά την νίκη αυτή ο Αιολικός ισοβάθμησε με την ομάδα του Ερμή στους 7 βαθμούς.
Στη συνέχεια του πρωταθλήματος ο Ερμής έχει δύο συνεχόμενα εντός έδρας παιχνίδια, κάνοντας την αρχή την Κυριακή 10/12 στις 15:00 με την ομάδ της Τριγλίας Ραφήνας, στα οποία θα αναζητήσει τους βαθμούς της νίκης για να βελτιώσει την βαθμολογική του θέση, μιας και μετά το τέλος της 8ης αγωνιστικής η ομάδα βρέθηκε στα χαμηλά πατώματα της βαθμολογίας.
Η διοίκηση τουΕρμή οφείλει να ευχαριστήσει την ομάδα του Αιολικού για την φιλοξενία.