Ισόπαλο (1-1) το τοπικό ντέρμπι Ερμή Κιβερίου - Παναργειακού. Γκολ αγώνα και Δηλώσεις Προπονητών (video - photo)

11Ταμυναϊκός7115-74

Ερμής και Παναργειακός μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις στο γειτονικό ντέρμπι της Αργολίδας. 'Ένα παιχνίδι που διεξήχθη μπροστά σε περίπου 600 θεατές, είχε όλα τα στοιχεία ενός ντέρμπι, δυνατές μονομαχίες, χαμένες ευκαιρίες εκατέρωθεν, από ένα γκολ και αποβoλή για την ομάδα του Άργους στο τέλος του παιχνιδιού (Πούτσι) .

Το πρώτο ημίχρονο βρήκε τις ομάδες ισόπαλες χωρίς τέρματα. Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο  Παναργειακός προηγήθηκε με σουτ του Παπουτσή στο 52΄ λεπτό.
Η ομάδα του Κιβερίου στη συνέχεια πίεσε για την ισοφάριση η οποία ήρθε με πέναλτι του Καραγκούνη στο 80' λεπτό.