Έναρξη των φιλικών αγώνων για τον Ερμή με νίκη 4-1 απέναντι στην ομάδα του Ατρόμητου Παναριτίου

Προηγήθηκε η ομάδα του Ατρόμητου και ισσοφάρισε ο Μπιτζής Παναγιώτης με αποτέλεσμα το πρώτο ημίχρονο να βρει τις ομάδες ισόπαλες με σκορ 1-1. Στο δεύτερο ημίχρονο τα γκολ του Ερμή σημείωσαν ο νεοαποκτηθείς Αγγελόπουλος Μάριος (2) και ο Καζάς Κώστας.

Ήταν το πρώτο φιλικό της ομάδας και έδωσε την ευκαιρία στο προπονήτη Γιώργο Διαμαντή να χρησιμοποιήσει όλους τους παίκτες που είχε στη διάθεση του. Η προετοιμασία θα συνεχιστεί τις επόμενες μέρες και τo Σάββατο 26 Αυγούστου θα διαξαχθει το επόμενο φιλικό τεστ, στο Κιάτο με αντίπαλο τον τοπικό Πέλοπα.